Choď na obsah Choď na menu
 


Liečivá sila kameňov

16. 1. 2011
ACHÁT
Celkovo posilňuje organizmus. Pomáha pri odstraňovaní nepokoja alebo apatie, chorobách očí, dýchacích ťažkostiach a skleróze. Lieči nespavosť a prináša príjemné sny.
Niektoré zdroje ho odporúčajú ako kameň pre ľudí chorých na rakovinu.
Posilňuje zrak. Pomáha pri problémoch s pokožkou a s trávením (žalúdok, hrubé črevo, slezina a obličky). Dobre pomáha pri problémoch s ďasnami a zubami.
- lieči choroby pľúc, liečitelia ho odporúčajú na utíšenie bolesti a pri kožných problémoch (dať na solar plexus).

AKVAMARÍN
Pomáha pri bolestiach hrdla, dýchacích ciest, kašli, zmierňuje astmu. Uvoľňuje napätie v šiji a čistí hlas. Kamienok v ústach uľavuje pri bolestiach zubov a ďasien. Ak máte problém s pečeňou dajte si ho na brucho.
Voda, v ktorej lúhoval akvamarín má dobrý účinok na kožné alergie.

AMAZONIT
Amazonit je vhodný pre udržanie si zdravia a pohody. Tlmí prebytok energie. Dobre pôsobí na hrdlo, štítnu žľazu, nervy a mozog.
Lieči srdce, pľúca a nadobličky. V období stresu pomáha ukľudniť sa a relaxovať.

AMETYST
Má silné účinky prinášajúce všeobecné zdravie. Pomáha pri bolestiach hlavy, migréne, nespavosti, chorobách pečene a čriev, pri cukrovke. Obmedzuje účinky rádioaktívneho žiarenia, podporuje imunitný systém. Ametyst detoxifikuje organizmus.
Taktiež pomáha pri problémoch, ktoré súvisia s dýchacími ťažkosťami a pľúcami a pri tráviacich problémoch (pokladá sa na žalúdok alebo na črevo). Pomáha pri neurotických prejavoch (hystéria, fóbia, zúrivosť) a epilepsii.

AVENTURÍN
Pomáha pri očných ťažkostiach, chorobách kože a padaní vlasov. Vyrážky a ekzémy nervového pôvodu sa dajú krásne zmierniť týmto kameňom.
Lieči všetky poruchy fyzické, citové, psychické. Zároveň pomáha obnoviť liečivú silu organizmu. Používame ho k podporeniu liečby ochorení srdca spôsobených stresom alebo zápornými pocitmi.

CITRÍN
Starším ľuďom dodáva energiu, chráni pred negatívnymi účinkami rôzneho žiarenia, pomáha pri depresii, nervozite a únave. Citrín oživuje látkovú výmenu a pôsobí priaznivo pri zažívacích problémoch a lieči zápaly slepého čreva. Používa sa k prečisteniu črevného traktu a podporuje vylučovanie jedovatých látok. Takisto podporuje imunitný systém.
Čistí pokožku a doporučuje sa k vyrovnaniu tvorby inzulínu a pri cukrovke. Používa sa i pri nadúvaní a žalúdočných kŕčoch.
Citrín - vďaka žiarivej zlatistej farbe je citrín symbolom tepla, vitality a sviežosti. Tento vzácny kameň s povzbudzujúcim účinkami odráža rozpätie farieb od jasnozlatej po tmavohnedú a je obzvlášť vhodný pre ľudí v znamení Blížencov.
Citrín uvoľňuje zablokované myšlienky a pocity, ktoré sa môžu navonok prejaviť ako nepokoj, neistota, strach či dokonca ochorenie. Citrínové zhluky môžeme použiť na čakre srdca, na solare a na pupku aby sme pomohli zregenerovať telo. Mnohokrát vytvorí stiahnutie pupočnej čakry rôzne fyzické problémy ako zlé trávenie, zápaly obličiek a žlčníka. Citrínové zhluky umiestnime priamo na postihnuté miesto, čím prerušíme a rozptýlime psychické a citové súvislosti, ktoré vytvárajú fyzické problémy.
Najväčší vplyv má na energetické centrum solar plexus, kde nám pomáha spracovať negatívne zážitky, predovšetkým strach a vnútornú nespokojnosť. Jeho energia pomôže vysporiadať sa s udalosťami života, správne ich usporiadať a zbaviť sa zbytočností. Na druhej strane posilňuje naše sebavedomie a vôľu presadiť sa, a to bez straty súcitu a porozumenia pre druhých.
Citrín podporuje aj zmysel pre intuíciu, tvorivosť a nové originálne myšlienky. Povzbudzuje v nás chuť kráčať za svojimi cieľmi, plniť si tajné želania a obnovuje oslabujúcu vieru, že sa nám v živote podarí zrealizovať svoje sny. Svojou žltou farbou celkovo posilňuje organizmus, stimuluje nervovú sústavu, látkovú výmenu i celkovú fyzickú aktivitu. Pomáha telu lepšie vstrebávať niektoré vitamíny a prvky ako selén a zinok, podporuje tvorbu bielych krviniek a čistenie krvi. Ak si chcete urobiť detoxikačnú kúru alebo vyčistiť pleť, citrín bude vaším spojencom. Mali by ho pri sebe nosiť aj diabetici, ľudia s tráviacimi poruchami, fóbiami a depresiami. Siahnite po ňom vždy, keď potrebujete doplniť energiu.
Energia citrínu je podobná slnečnej - zohrieva, upokojuje, preniká, energizuje a je darcom života. Ak chcete, aby do vášho života vstúpila radosť namiesto starostí, priložte si ho na srdce. Cirín je najlepšie použiť ak máme problémy v oblasti obchodu, vzdelania, medzi osobných vzťahov alebo rodinných záležitostí
Čierny obsidián - je spojený s prvou čakrou. Toto centrum energie patrí k zemi, k fyzickému, k prežitiu a naplneniu osobného ega. Čierny obsidián pôsobí ako magnet, ktorý pritiahne duchovné sily do tela, aby boli riadené vedomou vôľou a boli použité vo fyzickej činnosti.
Účelom čierneho obsidiánu, vedeného planétou Pluto, je previesť myseľ cez stemnelé oblasti podvedomia a vytvoriť svoju totožnosť v nadvedomí. Pôsobí ako zrkadlo, ktoré odráža vady povahy a ukazuje nám obavy, neistotu a sebecké postoje brániace nášmu rozvoju.
Čierna je z najvyšších farieb, ktorú nosia zasvätenci mystických škôl. Čierne obsidiánové gule sú veľmi mocné kamene na meditáciu. Často majú koncentrické kruhy okolo a niekedy vykazujú krásne terče na severnom a južnom póle. Treba dávať pozor pretože moc týchto predmetov je veľká a môže uškodiť a zmeniť napríklad vzor aury (90 sekúnd hľadenia do obsidiánovej gule môže mať účinky, ktoré budete cítiť ešte niekoľko týždňov).
Guľu z čierneho obsidiánu treba brať s veľkým rešpektom a držať ju v čiernom hodvábe alebo zamate ak sa nepoužíva. Po použití gule pri meditáciách alebo kryštálovej liečbe treba praktizovať meditáciu s jasným kameňom raz denne po 3 dni na vyrovnanie a polarizáciu účinkov.
Čierny obsidián je vhodné použiť u ľudí, ktorí sú zničení alebo nadmieru emocionálny, pretože stabilizuje premenlivú energiu a tiež pre ľudí so sklonom k fantazírovaniu a rojčeniu, ktorým pomôže vrátiť sa na zem a vybudovať reálne základy.
 
FLUORIT
Fluorit je vynikajúci prostriedok k odstraňovaniu mozgových porúch a všetkých možných druhov duševného zmätku.
Spomaľuje rast rakovinových buniek, spevňuje kosti a je vhodný pri zápaloch, chrípkach či viróze.
 
Granát - azda najobľúbenejší je tzv. český granát, krvavočervený pyrop. Už od 14. storočia mu pripisovali čarovnú moc ovplyvňovať vitalitu človeka. Podnecuje k aktivite vrátane sexuálnej, podporuje vytrvalosť na ceste k vytúženému cieľu a k splneniu predsavzatí. Posilňuje vôľu a sebadôveru, prináša nádej a chuť do života. Obľúbený je aj pre liečivé účinky, najmä pri ochoreniach srdca, málokrvnosti, tlakových poruchách a reumatických ťažkostiach. Prispieva k hojeniu rán a ak má niekto zníženú chuť na sex, odporúča sa piť voda, v ktorej sa predtým tento kameň lúhoval.

Najlepšie je nosiť granát v podobe šperku. Ak sa ním ozdobíte v ťažkých a vyčerpávajúcich obdobiach, nebude vám chýbať energia a dostatok fyzických síl. Preto je ideálnym darom pre pracovne veľmi vyťažených ľudí. Pomáha prekonávať aj krízy, keď sa treba rozlúčiť so starým spôsobom života a začať nový. V bezvýchodiskových situáciách dodá odvahu a nádej. Keď granátový šperk práve nemáte na sebe neskrývajte ho v skrini, ale dajte si ho na viditeľné miesto v byte, odkiaľ jeho energia pôsobí do okolitého priestoru. Účinný je aj v kuchyni, kde dodáva potravinám energiu navyše.
 
Gagát - nazývaný tiež čierny jantár, chráni pred urieknutím, kliatbou

HEMATIT
Používa sa pri bolestiach ľadvín, nepokojnom spánku, vredových ochoreniach a bolestiach kĺbov. Používa sa na zastavenie krvácanie a pomáha pri zlej zrážanlivosti krvi a chudokrvnosti, pri nervových poruchách a nespavosti.

CHALCEDÓN
Posilňuje organizmus, zaháňa depresiu a nervozitu. Zmierňuje problémy dýchacieho traktu, napr. nachladenia alebo dôsledky fajčenia. Používa sa pri liečení očí (glaukóm) a uší a problémov s rovnováhou. Má protizápalové účinky a znižuje teploty.
Chalcedónová voda s troškou soli, povarená ako čaj, zlepšuje škrabanie v hrdle, suchý kašeľ a ochorenie priedušiek.

JASPIS
Chráni pred ťažkými snami, používa sa pri zastavení najrôznejších krvácaní a liečbe ženských chorôb. Pomáha pri nechutenstve.
Jaspis červený pozitívne ovplyvňuje liečbu ľadvín a močového mechúra, pomáha pri vyplavovaní ľadvinového piesku a kameňov, je účinný pri chorobách vaječníkov a vajcovodov. Tiež je používaný pri prekonávaní nevoľnosti v priebehu tehotenstva a pri pôrode.
Dalmatínsky jaspis sa používa ku regenerácii a liečeniu poškodených tkanív. Čistí krv. Pomáha udržať si dobrú pamäť do vysokého veku a celkove povzbudzuje nervový systém. Pôsobí proti depresii.
Brekciový jaspis sa používa pri liečení problémov s krvou a krvotvorbou, pri hemofílii a problémoch so srdcom.
Zvyšuje fyzickú výdrž a znižuje dehydratáciu organizmu.
Pralesný jaspis čistí a regeneruje pečeň a ľadviny. Pomáha pri chrípkových ochoreniach a nachladnutiach. Zlepšuje svalový tonus.
Jaspis leopardí pomáha eliminovať toxíny z tela a znižuje možnosť ochorení. Podporuje sebaliečenie. Pomáha stabilizovať príjem živín v tele a zlepšuje trávenie. Regeneruje tkanivá.

JADEIT
Jadeit stimuluje funkciu obličiek, pretože vyvažuje metabolizmus vody, solí a pomer kyslých a zásaditých látok v organizme. Používal sa na liečenie ľadvinových kameňov. Stimuluje nervový systém, čím zrýchľuje našu reakcieschopnosť. Lieči boky a bedrové kĺby. Podporuje činnosť orgánov, ktoré čistia krv.
Zmierňuje a zastavuje krvácanie, preto sa používa pri pôrodoch. Zvyšuje plodnosť. Zbavuje organizmus toxínov a znižuje horúčky. Znižuje napätie, relaxuje a zmierňuje bolesti hlavy.
Používa sa pri problémoch s očami, s tráviacim traktom (hlavne vredy), pri ochoreniach močového mechúra a pri depresiách. Zlepšuje spánok.

JANTÁR
Jantár pomáha telu, aby sa vyliečilo samo. Ukľudňuje nervy. Pomáha pri problémoch s trávením, žalúdkom, slezinou, obličkami, pečeňou a pri problémoch s kožou, ktoré sú zapríčinené zlým metabolizmom. Používal sa pri liečení strumy a iných chorôb krku (ako náhrdelník). Externe sa aplikoval na zastavenie krvácania.
Pomáha pri problémoch s kĺbmi, posilňuje sliznice, urýchľuje hojenie rán a znižuje u malých detí bolesti, keď sa im prerezávajú zuby.
Jantár - je vhodný proti reumatizmu, pomáha pri bolestiach zubov a uší. Nevyžaruje veľkú liečivú energiu, ale má moc vytiahnuť chorobu z tela. Pohltí negatívnu energiu a podporuje proces liečenia vlastnou vôľou. Je prospešné dať kúsky jantáru na hociktorú oblasť tela, ktorá je v nerovnováhe alebo bolí.
V centre solar plexu ovplyvňuje celkový stav človeka. Často po použití stemnie a zatiahne sa. Vždy ho potom treba vyčistiť aby sa obnovila jeho energia a zabránilo sa šíreniu negatívnej energie. V liečbe sa jantár väčšinou používa kôli skvelému odrazu zlatej farby. Umiestnením jantáru v oblasti vnútorných orgánov môžeme oživiť ich tkanivá.
Zlato-oranžová farba je spojená s pupočnou čakrou a tak uzemňuje energiu vo fyzickom tele. Jantár môžu nosiť ľudia so sklonom k samovražde, alebo ktorý ľahko upadnú do depresie. Jantár pomôže transformovať vyššie energie na pozemskú rovinu, kde ju telo použije na liečbu a vytvorenie rovnováhy

KARNEOL
Karneol používame ku čisteniu krvi, zvykne sa používať i pri otrave krvi, dajú sa ním liečiť poruchy krvného obehu, kŕčové žily a všeobecné poruchy prekrvenia. Vhodný je i pre zlepšenie funkcií zažívacích orgánov, podporuje optimálne trávenie a spracovávanie stravy.
Karneol ide o odrodu chalcedónu. Názov pochádza z latinského carneus -mäsový. Kameň má mäsovú, niekedy hnedočervenú až oranžovú farbu. Je to typický kameň pre šťastie určený ženám. V kresťanskej mytológii patril apoštolovi Bartolomejovi. Z planét ju priraďujeme k Jupiterovi. Podľa arabskej tradície karneol za liečivý prehlásil Mohamed.
V Oriente je dodnes veľmi populárny a v Tibete spolu s tyrkysom tvoria národné kamene. Karneol symbolizuje teplú životnú energiu Zeme. Predstavuje zlatooranžové brieždenie, červené západy slnka, jesenné lístie a veľké bohatstvo úrodnej zeme. Jeho elektromagnetické vlastnosti posilňujú pocit vyrovnanosti i súnaležitosti k okoliu. Pomáha splniť našu úlohu na zemi. Vhodný je pre všetkých, ktorý sa nevedia sústrediť, sú duchom neprítomní alebo zamätení. Kameň sa často spája s krvou.
Karneol pomáha pri poruchách spojených či už s tvorbou krvi, silným krvácaním, ale tiež zlepšuje pružnosť ciev a uľahčuje regeneráciu pohybového aparátu. Vhodný je najmä v lete. Vraj zabraňuje nadmerne sa opáliť a lieči aj následky, ak to s opaľovaním preženieme. Tento kameň má svoju úlohu pri liečení sexuálnych porúch, najmä u žien. Tibetská tradícia hovorí, že žena by na ulicu nikdy nemala ísť bez karneolu.
Karneol by mali nosiť najmä tehotné ženy a mali by ho mať pri pôrode - uľahčuje samotný pôrod a zmierňuje bolesti. Červenooranžová farba stimuluje pohlavnú čakru a napomáha prečistiť pohlavné orgány. Karneol umiestnený na pupku a oblasti panvy lieči neplodnosť a impotenciu.

KRIŠTÁL
Pomáha pri vnútorných, srdečných a nervových chorobách. Lieči a zmierni bolesti, popáleniny a kožné ochorenia. Používa sa i k zastaveniu krvácania.
O kryštále je mnoho povestí ako o kameni, ktorý vie očisťovať. Jeho úlohou je najmä deje zrýchliť ako v dobrom tak opačne. Tento najsilnejší energetický žiarič vám pomôže vyvíjať, ak vaše srdce po tom túži. Používa sa pri chorobách mozgu, pomáha nám jasne sa vyjadrovať, posilňuje srdce.

LAPIS  LAZULI
Lapis harmonizuje činnosť štítnej žľazy a posilňuje celú oblasť hrdla (hlasivky, mandle). Čistí krv. Znižuje krvný tlak. Zbavuje telo toxínov.
Pomáha pri depresiách, bolestiach hlavy, menštruačných bolestiach, bolestiach končatín, pichnutiach hmyzom a iných zápaloch. Pri zápaloch sa nosí priamo na danom mieste. Potierajú sa ním bradavice, prospešný je pre pokožku (ekzémy, dermatózy), slezinu, srdce, vlasy. Pomáha pri astme a posilňuje nervový systém.

MALACHIT
Zvyšuje vytrvalosť a dodáva energiu. Pomáha pri chorobách srdca, odstraňuje škodlivé látky z tela a obmedzuje rast tukového tkaniva.
Priaznivo pôsobí proti bolesti a je to najlepší kameň pre problémy so zrakom a očami. Pomáha pri astme, odstraňuje kŕče (aj menštruačné a astmatické), pomáha pri ochoreniach sleziny, reume, artritíde, zápaloch kĺbov a platničiek a otrave. Predchádza ochoreniam vnútorných orgánov. Posilňuje srdcový sval a krvný obeh.
Malachit - Som malachit, zelený oheň, som drak, satanov oheň, jašterice, had, žaba, tma. Poznáš ma v najskromnejších snoch. Malachit je jedným z najstarších známych kameňov a používal sa tisícročia pre svoje liečebné a transformačné vlastnosti. V dobách starého Egypta používali malachit vyššie vrstvy ako jeden z hlavných mocných kameňov. Slúžil ako uzemňujúca sila pomáhajúca priviesť vyššiu energiu na našu planétu. Faraóni často dávali na vnútornú stranu pokrývky hlavy malachit a verili, že im to pomáha múdro vládnuť.
Kameň sa tiež rozdrvil na prášok a používal na oči na slabozrakosť, kôli vnútornému videniu a tiež pre kozmetické účely. Malachit zosobňuje hlbokú liečivú zeleň prírody a predstavuje vrodenú krásu bylín, kvetov a stromov. Tento kameň je hustý, neprehliadnuteľný a energiu nevyžaruje ale absorbuje. Preto je dobré dávať ho na oblasti choroby či bolesti, aby vytiahli negatívnu energiu. Po použití ho treba vyčistiť najlepšie umiestnením na kremíkový zhluk aspoň na 3 hodiny.
Terčovité, šošovkovité vzory, nachádzajúce sa v malachite, sú mocným zameriavacím nástrojom a môže sa dávať na tretie oko kôli vnútornému videniu a sústredeniu počas meditácie. Malachitové kamene s rovnými čiarami prenášajú energiu v smere čiar. Ak sa použije, nosí alebo sa s ním medituje, malachit vyplaví na povrch to čo sťažuje duchovný rast. Umiestený na solar plexe čistí statické a potlačené emócie. Veľmi dobre si rozumie s azuritom a chryzokolom.


MAGNEZIT
Podporuje bunkovú očistu a čistí krv. Urýchľuje hojenie kostí, zmierňuje bolesti zubov a problémy s pečeňou, odstraňuje kŕče v lýtkach.
Posilňuje krvný obeh, znižuje hladinu cholesterolu  v krvi a reguluje trávenie.

MESAČNÝ KAMEŇ
Mesačný kameň vyrovnáva hormonálne nerovnováhy a zmierňuje menštruačné problémy. Používa sa na ochorenia spojené s vodou, napr. na opuchy. Redukuje nadbytočnú vodu v organizme.
Mesačný kameň (adulár) - pomáha zjemniť a vyvážiť city, pôsobí ako strážca pri bráne do podvedomia a slúži na našu ochranu pred vlastnými emóciami. Mesačné kamene môžeme dať do stredu brady (centrum Mesiaca), čo vytvorí túto rovnováhu. Veľmi užitočné sú pre ženy počas mesačného cyklu na pomoc pri hormonálnej a citovej rovnováhe. Pomôžu aj mužom lepšie sa zosúladiť so ženským aspektom svojej povahy. Mesačné kamene stelesňuje znamenie Váh, konečnú rovnováhu, dosiahnutú neutralizovaním negatívnych emócií. Tieto kamene umožnia zažiť tíš a pokoj mysle
 
Olivín - je zelená na pozemskej rovine, ktorá podnieti liečbu vo fyzickom tele. Keď ho položíme na solar, uvoľňuje nervové, citové napätie známe ako "mravčenie". Pomáha pri rovnováhe endokrinálneho systému, najmä adrenalínových žliaz.
Olivín pôsobí ako tonikum - oživuje a urýchľuje celý systém, čím ho posilní a bude zdravší. Dokáže ovplyvniť určité negatívne citové stavy ako hnev či žiarlivosť. Môže prečistiť a liečiť zranené city a dokonca napomôcť zotaveniu narušených vzťahov. Je dobrý pre ľudí, ktorí sa nevedia vysporiadať so skutočnosťou mimo fyzického sveta

ÓNYX
Zvyšuje odvahu. Pomáha pri vypadávaní vlasov a sluchových poruchách.
Čierny ónyx lieči hnisavé rany, zápaly, hubové choroby a úpal. Dobre vplýva na srdce, ľadviny a slezinu. Psychicky odvádza rušivé energie a podporuje sebavedomie.

OPÁL
Podporuje celkové zdravie, pretože posilňuje chuť do života. Spaľuje infekcie, čistí krv a obličky a pomáha pri ich ochoreniach, hlavne pri rakovine krvi. Reguluje produkciu inzulínu a celkove udržiava metabolizmus v rovnováhe. Zlepšuje zrak a zmierňuje problémy pri pôrode.

RODONIT

Rodonit lieči srdce, pľúca, hrdlo a zápaly kĺbov. Posilňuje srdcovú činnosť a krvný obeh. Zlepšuje látkovú výmenu. Taktiež zmierňuje nočné mory a stres, pocit straty a boľavé srdce. Posilňuje nervový systém a pomáha pri problémoch s hovorením a sluchom.

RUŽENÍN
Pomáha čistiť orgány tela. Posilňuje vitalitu pohlavných orgánov a údajne zvyšuje plodnosť. Podporuje činnosť ľadvín a nadobličiek po ochoreniach. Zmenšuje vrásky a celkove potláča príznaky starnutia. Pomáha pri bolestiach hlavy, hlavne migrénového typu. Potláča depresie, problémy hrdla, bolesti uší...
Ruženin vás naučí dávať seba takého aký ste a vaše túžba po dávaní vzrastie. Jemne hladkajúca ružová farba utešuje a lieči všetky rany, ktoré sa v srdci nahromadili.
Ruženín je kameň duchovnej lásky, pomáha pri problémoch so srdcom. Je to kameň pre tých, ktorí sa nevedia radovať zo života, lebo nikdy nedostali lásku. Učí človeka odpúšťať a naprogramovať srdce na lásku k vlastnému ja.
Ruženín učí, že prameň lásky sa nachádza vo vnútri ja a že z tohto zdroja nekonečnej lásky sa dá vyliečiť každá rana, aj tá najhlbšia. ak liečime čakru srdca pomocou ruženínu, uvoľní city a vyplaví potlačené a zabudnuté spomienky. Najlepšie je použiť kamene tri - jeden priamo na čakru srdca (v strede hrude zarovno s bradavkami) a po jednom vyššie a nižšie. Prospeje aj kryštál ametystu na čelo a citrín na pupok, čím sa vyrovná mentálna a fyzická energia.
Ruženín sa vyskytuje v rôznych formách. Najobľúbenejší a najdostupnejší je v podobe malých kamienkov, ktoré môžeme nosiť vo vrecku. Náhrdelníky z ruženínu
sú ideálne, pretože sa nosia na prsiach a stimulujú mnohé body čakry srdca.

SLNEČNÝ KAMEŇ
Je vhodný pre celkovú podporu zdravia a zvýšenie fyzickej energie. Pri sexuálnych dysfunkciách zvyšuje sexuálnu energiu. Používa sa na zmiernenie opuchov, hlavne na kĺboch, ale aj opuchov hrdla. Pomáha pri nádoroch a vredoch. Zmierňuje reumu a bolesti kĺbov a chrbtice. Znižuje napätie v žalúdočnej oblasti, podporuje činnosť pečene a obličiek a pomáha čistiť organizmus od toxínov.

SODALIT
Soladit sa používa pri ťažkostiach s tráviacim systémom, pomáha pri poruchách spánku a pri nedostatku vápnika. Pomáha rýchlejšie vyliečiť nachladenia hlavy, potláča infekcie a zápaly. Znižuje krvný tlak. Posilňuje a vyvažuje lymfatický systém a pomáha aj pri nadváhe.
Sodalit - prebúdza tretie oko. Je to veľmi dobrý kameň pre tých, čo majú sklon byť precitlivení a výbušní, pretože stabilizuje mentálnu silu a umožní človeku posun z citového k rozumnému. Je dobrý na nosenie, držanie, meditovanie či na treťom oku na získanie rozumového pochopenia svojho ja či nejakej situácie. Tento kameň je ako tmavomodrá farba nočnej oblohy. Biele čiarky a zrnká v sodalite sú znakom duchovného svetla, ktoré prichádza, keď je jedinec vyrovnanej mysle. Ako iné belasé kamene znižuje krvný tlak.


SOKOLIE OKO
Pomáha pri problémoch s hrdlom, čeľusťou, krvným obehom, črevami a nohami. Posilňuje a ochraňuje zrak, ukľudňuje preťažené oči a pomáha aj pri poraneniach očí.
Brzdí tok energie v tele, čím pomáha pri hormonálnych poruchách, nervozite, triaške. Zmierňuje bolesti.

TYGRIE OKO
Pomáha liečiť astmu, depresie a očné choroby. Zahrieva telo a pomáha rýchlejšie prekonať prechladnutie. Odstraňuje citové blokády.

TYRKYS
Tyrkys je jeden z majstrov-liečiteľov, vydávajúci očistnú energiu a rozpúšťajúci negatívnu energiu.
Pomáha regenerovať poškodené väzivo, zlepšuje zásobovanie svalstva živinami, zmierňuje bolesti hlavy, uší a zubov. Pomáha liečiť problémy so zrakom. Zvyšuje ohybnosť a obratnosť končatín, zlepšuje pohyblivosť v prípade artritídy, pomáha pri strate rovnováhy následkom sklerózy multiplex alebo obrny a pomáha potlačiť začínajúce epileptické záchvaty alebo detské kŕče. Detoxifikuje a pôsobí protizápalovo.

UNAKIT
Unakit sa používa na zotavenie sa po ťažkých chorobách alebo dlhodobom vyčerpaní (aj zo stresu). Posilňuje imunitný systém a pôsobí podporne pri liečení. Stimuluje pečeň, zlepšuje proces trávenia, pomáha priberať, používa sa aj pre nárast svalstva.

ZÁHNEDA
Záhneda sa používa proti skľúčenosti a proti depresiám. Pomáha tiež pri infekčných chorobách. Odstraňuje nervozitu, posilňuje schopnosť koncentrácie. Zmierňuje bolesti, pomáha pri infekčných ochoreniach a rakovine. Posilňuje krvný obeh. Harmonizuje tiež množstvo tekutín a minerálov v tele. Pomáha pri chemoterapii.
Záhneda - ak ju nosíme ako klenot alebo ju použijeme pri liečbe, jej energia podnieti pohyb prvotných síl v tele - aktivuje pudy sebazáchovy prvej čakry. Záhneda je pre svoju schopnosť byť dobrým podkladom vhodná pre ľudí so sklonom k samovražde. Záhneda sťahuje silu lásky zo srdečnej čakry do korennej čakry, aby sa uzemnila a použila. Preto je prospešné použiť tento kameň u ľudí depresívnych, unavených, alebo u ľudí s veľkými ideálmi a ašpiráciami, no neschopných žiť podľa týchto noriem.
Má sklon rozptýliť potlačené negatívne vzory. Mnoho záhned na trhu nie je pravých. Väčšinou sa predáva pod menom záhneda jasný kremeň, ožiarený tak, aby stmavol. Tento vyzerá tmavo a neprirodzene. Pravý kameň záhnedy je jasný a priehľadný s rôznymi stupňami tmavých tónov.
Kamene sa môžu dať na priehlavky, na kolená alebo na ruky v rámci zostavy kryštálovej liečby. Ak smeruje hrot kryštálu k telu, kameň privádza do tela vyššiu energiu. Ak hroty smerujú od tela, kamene odvedú negatívnu energiu. Záhneda, ako všetky tmavé kamene a kryštály, by sa mala používať s rešpektom lebo môže podnietiť veľké množstvo sily.
 Zdroj:
Jak nám mohou pomoci drahé kameny - Antonín Hrbek
Léčení drahými kameny - Josef Pavel Kreperat
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

What you need to remember about dear blood oppression

(AAccineorind, 10. 7. 2018 7:31)

Compression est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-lilly-prix/

...

(Mary_Kath, 17. 7. 2014 17:56)

Super stránka :DD